Featured events

« September 2017 »
MonTueWedThuFriSatSun
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Coordinators

Asignaturas de grado
Subjects Coordinators
Advanced Materials for Microelectronics (MAMI) Adrián Hierro Cano
Analog Electronic Circuits (CEAN) Javier Ferreiros López
Analog Electronic Systems (SEAN) José Ignacio Izpura Torres
Analog Electronics (ELAN) Javier Ferreiros López
Design of Electronic Circuit & Systems (DCSE-4003) Rubén San Segundo Hernández
Design of Electronic Circuits & Systems Laboratory (LCSE) Angel Fernández Herrero
Digital Electronic Circuits (CEDG) Miguel Angel Sánchez García
Digital Electronic Systems (SEDG-3005) Ricardo de Córdoba Herralde
Digital Electronics (EDIG) Miguel Angel Sánchez García
Digital Systems I (SDIG 1) Carlos Carreras Vaquer
Digital Systems II (SDIG II) Roberto Barra-Chicote
Electronic Circuits (CELT) Alvaro de Guzmán Fernández González
Electronic Foundations of Communication (FELC) Elías Muñoz Merino
Electronic Systems (SIEL) Andrés Santos Lleó
Electronic Systems Engineering (ISEL) Alvaro Araujo Pinto
Electronic Systems Laboratory (LSEL) José Manuel Moya Fernández
Laboratorio de Circuitos Electrónicos (LCEL) Alvaro de Guzmán Fernández González
Laboratorio de Sistemas Electrónicos Digitales (LSED) Roberto Barra-Chicote
Microelectronics (MCRE) María Luisa López Vallejo
Microelectronics Design Laboratory (LDIM) Pablo Ituero Herrero
Nanotechnology (NANO) Fernando Calle Gómez
Nanotechnology for Information and Communication Fernando Calle Gómez
Nanotecnología para la Información y las Comunicaciones (NTIC) Fernando Calle Gómez
Neurosensorial Engineering Andrés Santos Lleó
Sistemas Digitales I Carlos Carreras Vaquer
Sistemas Digitales II Roberto Barra-Chicote
Surface Engineering (SURF) Enrique Calleja Pardo
Technological Innovation Carlos Alberto López Barrio
Programa Master
Subjects Coordinators
Advanced Digital Architectures (ADA) Carlos Carreras Vaquer
Advanced Instrumentation (INST 1)
Advances in Electronic Systems Engineering (Seminar) Mª Jesús Ledesma Carbayo
Analogical Systems (SEAN 2)
Biomedical Imaging Systems (SIB 2) Mª Jesús Ledesma Carbayo
Electronic Systems Laboratory (LSE 2) Pedro José Malagón Marzo
Embedded Systems (SEMP 1) José Manuel Moya Fernández
Engineering of Analogical and Digital Systems (SEAD 1) Andrés Santos Lleó
Intelligents Systems and Applications Laboratory (LSIA 2).
Laboratory of Electronic Circuits and Systems (LCSE 1)
Laboratory of Optoelectronics and Microsystems Systems (LSOM 2) Fernando Calle Gómez
Methodology, Quality and Personal Abilities (MCHP 2) Giorgos Kontaxakis
Microelectrónics (MCRE 1) María Luisa López Vallejo
Microelectronics Laboratory (LDIM 2)
Microsystems and Nanoelectronics (MSIS+NANO 2) Fernando Calle Gómez
Neurosensorial and Bioinstrumentation Engineering (INSB 2) Andrés Santos Lleó
Optoelectronic Systems (OPTO 2) Adrián Hierro Cano
Pattern Recognition (REPO 1) Javier Ferreiros López
Person-machine Dialogue Systems (SDPM 2) Ricardo de Córdoba Herralde
Power and Control (POTC 2)
Technology of Semiconductors (TS 1) Miguel Angel Sánchez García
Tools for Electronic Design (DASE 2)